Views: 710
Choć moda w rękodziele potrafi sporo namieszać, prace o tematyce komunijnej jakoś wciąż opierają się zmieniającym się trendom. Jeśli chcesz być przed konkurencją, nie musisz czekać na najnowsze komunijne propozycje polskich producentów! Skorzystaj z tego, co już jest dostępne i przygotuj się na sezon komunijny 2022 już teraz. Sprawdź, jakie papiery scrapbooking na komunię warto posiadać w swojej pracowni oraz w jakiego typu przydasie dobrze jest się zaopatrzyć!
Sezon komunijny – jak się przygotować?
Jeśli wydaje Ci się, że do sezonu komunijnego pozostało jeszcze mnóstwo czasu, to jesteś w błędzie! Uroczystości komunijne odbywają się wiosną, ale niedługo po początku roku rodzice poszukują zaproszeń komunijnych. Przełom stycznia i lutego to ostatni dzwonek, by przygotować wzory zaproszeń komunijnych handmade. Warto mieć kilka gotowych projektów przykładowych, bowiem ludzie lubią widzieć, za co płacą. Zaproszenia na I Komunię Świętą są raczej proste, więc stworzenie kilku przykładowych wzorów nie powinno zająć Ci zbyt wiele czasu.
Warto też przeprowadzić remanent komunijnych przydasi. Zwróć szczególną uwagę na produkty, po które w tym czasie sięga się najczęściej. Gdy sezon komunijny jest w swoim szczytowym momencie, w sklepach scrapbookingowych z cudem graniczy zdobycie białych baz kartek, białych papierowych różyczek czy wykrojników tematycznych.
Przemyśl, jakiego rodzaju rękodzieło komunijne będziesz mieć w ofercie. Zaproszenia na I Komunię Świętą to tylko jedna z możliwości. Oprócz nich, możesz wykonywać kartki okolicznościowe, obrazki pamiątkowe, tematyczne ramki na zdjęcia, podziękowania dla gości, albumy, księgi gości.
Prace hamdmade na I Komunię Świętą – od czego zacząć?
Pracę nad komunijnymi projektami zdecydowanie najlepiej jest zacząć od… projektów. O ile w przypadku prac ślubnych czy urodzinowych Klientom zależy na indywidualnych, oryginalnych projektach, o tyle w przypadku I Komunii lubią mieć do wglądu przykładowe prace. Wśród komunijnego rękodzieła najsilniejszą pozycję mają dwa nurty:
1. Elegancki i skromny
2. Rustykalny
Kolorystyka prac komunijnych to przede wszystkim jasne odcienie: biel, krem, beż, błękit i pastelowy róż. Przydadzą się także elementy w kolorze jasnej zieleni. Zastanów się, w jakim stylu projekty będziesz oferować. Pamiętaj, że tutaj każda stylistyka będzie wymagać odmiennych dodatków, również takich, których nie użyjesz później w innych pracach. Dlatego warto skupić się na jednym stylu komunijnego rękodzieła.
Najlepsze polskie papiery scrapbooking na komunię – subiektywny ranking
Idealne papiery scrapbooking na komunię to – moim zdaniem – te z subtelnym wzornictwem. Osobiście lubię sięgać po arkusze uniwersalne typu basic. Rzadziej korzystam z papierów dedykowanych, ale może wynikać to z faktu, że zbyt wielu prac o tematyce komunijnej nie robię. Decydując się na papiery tematyczne musisz mieć świadomość, iż niewykorzystane arkusze będą Ci zalegać w pracowni aż do kolejnego sezonu, czyli przez cały rok. Być może lepszym rozwiązaniem będzie zatem bloczek kreatywny z elementami do wycinania? W LemonCraft znajdziesz bloczek SENTIMENTAL, a w nim wycinanki ślubne, komunijne i chrzcielne, a w ScrapAndMe możesz nabyć dedykowane arkusze komunijne – dla dziewczynki i dla chłopca.
Ranking papierów scrapbooking na komunię
Co mogę polecić, jeśli nie wiesz, na jakie komunijne papiery scrapbooking się zdecydować? Oto mój subiektywny ranking papierów scrapbooking na komunię:
1. na pierwszym miejscu polecam papiery marki LemonCraft, ponieważ są niezwykle uniwersalne i nadadzą się na wiele różnych okazji, nie tylko do prac komunijnych. Niemal w każdej kolekcji znajdziesz arkusze odpowiednie do projektów na I Komunię Świętą, ale zwróć uwagę przede wszystkim na: jaśniutką ELEGANCE z dodatkiem kwiatowych kompozycji; SENTIMENTAL pełną bieli i kremu; FORGET ME NOT w uroczych błękitach połączonych z jasnym, eleganckim beżem; SERENITY w niebanalnym odcieniu niebieskiego skontrastowanego ze wspaniałymi damaskami na delikatnym kremowym tle; LINEN STORY pełną naturalności i subtelnego wzornictwa.
2. drugie miejsce zajmuje u mnie producent UHK Gallery, słynący z bardzo prostego i zarazem eleganckiego wzornictwa, dostępnego w szerokiej palecie kolorów. Ponieważ w sezonie komunijnym królują biel, beże, błękity i róż, proponuję Ci przede wszystkim kolekcje: DIAMONDS, AVONLEA (edycje: summer, winter), MISTY MORNING.
3. na trzecim miejscu stawiam markę ScrapAndMe i jej fenomenalną kolekcję w odcieniach beżu i bieli, SIMPLE STORY 3 BEIGE. Jeśli celujesz w dziewczęcy róż i chłopięcy błękit, koniecznie sprawdź również kolekcje z linii CELEBRATIONS.
4. czwarte miejsce mojego rankingu należy do marki Paper Heaven. Tu znajdziesz wiele różnych propozycji papierów pasujących do projektów komunijnych, ale zwróć szczególną uwagę na elegancką ZŁOTĄ DAMĘ, stonowane, biało-zielone ZŁOTE SNY, oraz jasny, błękitny SPACER W CHMURACH.
Producentów papierów na polskim rynku jest wielu. O istnieniu niektórych kolekcji pewnie nawet nie mam pojęcia. Dlatego skupiłam się na produktach tych marek, które znam i których produkty stosuję w swojej twórczości.
Papiery scrapbooking na komunię to nie wszystko! Co jeszcze warto mieć?
O ile w twórczości komunijnej możesz stosować uniwersalne papiery do scrapbookingu, o tyle raczej nie unikniesz stosowania dodatków tematycznych. Polecam Ci przede wszystkim tekturki scrapbooking w temacie I Komunii Świętej, wspomniane wyżej elementy do samodzielnego wycięcia oraz jeden-dwa wykrojniki komunijne, jeśli posiadasz maszynkę do ich wycinania.
Tekturek jest na rynku chyba jeszcze więcej niż papierów, zapytałam więc znajome scraperki, z produktów jakich firm korzystają najczęściej. Wśród polecanych producentów znaleźli się: Scrapiniec, Anemone, Filigranki. Produkty tych marek są tekturkami najwyższej jakości, nie rozwarstwiają się, mają piękne wzornictwo i są łatwo dostępne w wielu sklepach z produktami do scrapbookingu.
Popularne wykrojniki komunijne to przede wszystkim te z rodzimej firmy Craft Passion. Świetnie wycinają, mają niebanalne, a zarazem tradycyjne wzornictwo, a wielkość wycinanek sprawia, że są idealne zarówno do kartek i zaproszeń, jak i do boxów oraz albumów komunijnych.
A jakie produkty Ty stosujesz w swoich komunijnych projektach? Rozpoczęłaś już komunijny sezon rękodzielniczy 2022? 🙂 Mam nadzieję, że moje podpowiedzi i wskazówki pomogą Ci trochę w organizacji tworzenia rękodzieła na sprzedaż. Pozdrawiam serdecznie!
[…] czeka nas wiele innych wiosennych okazji. Z całą pewnością nie możemy pominąć tutaj uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Majowe wydarzenie sprawia, że – sprzedając swoje wyroby – mamy wczesną wiosną […]
[…] do siebie nowych odbiorców. Chcesz spróbować? Koniecznie przeczytaj artykuł Kasi o tym, jakie papiery do prac z okazji przyjęcia I Komunii Świętej […]
jaka cena tego zaproszenia? Czy była by możliwośc personalizacji?
Witam! Na naszym blogu prezentujemy prace różnych scraperek, ale stanowią one jedynie ilustrację do artykułów, nie zajmujemy się sprzedażą rękodzieła. Pozdrawiam serdecznie!