Views: 443
Kiedy stworzysz piękny upominek na wyjątkową okazję warto zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół towarzyszący wręczeniu rękodzieła. Oprócz spersonalizowanych życzeń powinnaś także przemyśleć jak zapakować kartkę ręcznie robioną. Dziś chciałabym Cię przekonać, że możliwości jest naprawdę sporo, a wybór najbardziej odpowiedniej zależy od efektu, na którym Ci zależy – zarówno artystycznego jak i ekonomicznego.
Na plaskacza… czyli klasyczne koperty.
W przypadku kartek w minimalistycznej wersji bardzo dobrze sprawdzą się klasyczne koperty. Warto zadbać jednak o to, aby zostały one choćby delikatnie przyozdobione. Pamiętaj jak ważne jest pierwsze wrażenie, a to właśnie w opakowaniu wręczane jest Twoje rękodzieło. Niezależnie, czy tworzysz prezent dla swoich bliskich, czy na sprzedaż – dbałość o szczegóły to zawsze inwestycja warta rozważenia.
Do swojej oferty możesz także dołączyć kieszonki, które zmieszczą kartkę clean&simple i same stanowią jeszcze sporą przestrzeń do dodatkowego ozdobienia. Delikatnie nacięcie na kieszonce pozwala na wygodne i bezpieczne wysuniecie kartki ze środka.
Prostym i niedrogim sposobem na spakowanie kartki może być także umieszczenie jej w folijce i związanie sznurkiem, wstążką lub spięcie ozdobnym spinaczem. Taka wersja może przyspieszyć Twoją pracę i obniżyć koszty wykonania. Nie jest to bez znaczenia, jeżeli chcesz zaproponować pewnej grupie Klientów swoje rękodzieło w niższej cenie.
Jak zapakować kartkę ręcznie robioną w wersji na bogato?
Większość naszych scrapowych projektów nie mieści się jednak do zwykłej koperty. Jakie opcje wówczas masz do dyspozycji? Jest ich naprawdę całkiem sporo. Na początek koperta 3d, którą także często scraperki zdobią papierami i dodatkowymi kompozycjami. To wersja pośrednia, bo jeżeli Twoja praca i tutaj się nie pomieści, to najlepszym pomysłem będzie oczywiście… pudełko.
Kartoników do pakowania kartek na rynku mamy wybór… ogromny. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na ich wysokość. Czym wyższe, tym większe elementy 3d są w stanie pomieścić. A nie ma nic gorszego, niż piękna kartka w niedomykającym się pudełku… Uwierz mi, wiem o czym mówię. Dobieraj więc rozmiar pudełka do stworzonej kompozycji i gdy nie jest zbyt bogata zadbaj, aby pudełko nie było zbyt duże. Pozwoli Ci to zoptymalizować koszty oraz uchroni przed zniszczeniem kartki, która przesuwając się w wolnej przestrzeni mogłaby się uszkodzić. Oczywiście są też różne formaty pudełek, dopasowane do kartek. Wybieraj te, które najczęściej i najchętniej tworzysz.
Osobiście lubię pudełka z okienkiem, przez które można wyeksponować największe zalety rękodzieła umieszczonego wewnątrz. Zauważam jednak także przynajmniej dwie zalety pełnych wieczek. Pierwsza z nich to miejsce na stworzenie kolejnej pięknej kompozycji, tym razem nieco bardziej warto zwrócić uwagę na fakt, aby była odporna na zniszczenia. Druga zaletą jest efekt niespodzianki – podejrzewamy co może znajdować się w środku, ale dopóki nie otworzymy pudełka nie możemy zajrzeć do środka. (;
Nietypowe kształty – wyzwanie dla konstruktorek.
Ale co jeżeli żaden kształt ani rozmiar nie pasuje do Twojego projektu? Niech poniesie Cię wyobraźnia… konstruktora! Projektowanie z papieru, to ogromna przyjemność i naprawdę warto spróbować swoich sił. Przyjrzyj się jak wycięte i zbigowane są pudełka oferowane przez producentów i spróbuj koncepcję przenieść na inne kształty. Pamiętaj, aby zachować przestrzeń do wygodnego wyjmowania i chowania kartki do środka. Niech poniesie Cię fantazja. To naprawdę świetna zabawa, a jeśli nie wyjdzie… to trudno, zawsze możesz zapakować kartkę w papier lub folijkę, umieścić w większym pudełku lub podarować po prostu, przewiązaną sznurkiem lub wstążeczką. (; Jak ozdobić pudełko na prezent DIY możesz dowiedzieć się z filmów-tutoriali na YouTube.
Exploding box, czyli jak zapakować kartkę ręcznie robioną w nietypowej formie.
Nietypowe formy wymagają nietypowych rozwiązań. Znasz nosidełka na exploding box? To świetny pomysł, proponowany przez wielu producentów baz z papieru. Są idealnie dopasowane rozmiarem, łatwe do złożenia i ozdobienia papierem. Rozwiązują problem transportu i wręczenia wybuchających pudełek. Bardzo praktyczne, ale nie zawsze mam je pod ręką. Co wówczas robię? Zdarzyło mi się wyplatać mini nosidełka ze sznurka, niczym małą makramę – świetnie pasuje szczególnie do boho/rustykalnych klimatów. Wystarczy poznać trendy ślubne 2022, aby się zorientować, że ten prosty pomysł może Ci się przydać. Spróbuj sama – może polubisz zabawę ze sznurkiem i zajmiesz się wyplataniem makram? Polecam!
Dla wymagających i ambitnych!
Tu przechodzę do prezentacji projektów dziewczyn, które na papierze naprawdę się znają i konstruują przez wielkie „K”! Doprawdy, brak mi słów jak pięknie przemyślane i dopracowane są ich projekty. Wszelkiego typu torby, walizeczki, aktówki, to zdecydowanie projekty bardzo wyjątkowe i nie dla każdego, ale za to jaka satysfakcja z tworzenia! I Efekt absolutnego WOW gwarantowany, zobacz sama.
Mam nadzieję, że któryś z moich pomysłów i zaprezentowanych projektów Cię zainspirował. Czy poznałaś jakiś nowy sposób jak zapakować kartkę ręcznie robioną? Daj znać, czego używasz najczęściej, co najchętniej wybierają Twoi Klienci?
Powodzenia w tworzeniu i do zobaczenia! (;