Views: 439
Czy zastanawiasz się jak dużo emocji i doświadczeń sprzedajesz, oferując swoją pracę? Jak wielu cudownych chwil mogą dostarczyć Twoje piękne kartki? Moja droga Scraperko, czy dbasz wobec tego o każdy szczegół wytwarzanego przez siebie rękodzieła? Chciałabym Ci dzisiaj opowiedzieć nieco więcej o tym, co może kryć się pod pięknymi kompozycjami i jak wprawić Twoich Klientów w zachwyt i przekonać do kupna. Bo niby mówią, że jaki jest koń każdy widzi, ale… kartka ręcznie robiona – jak wygląda w środku?
Papier do scrapbookingu
Można by stwierdzić, że najlepszych pomysłów warto upatrywać w tych najprostszych rozwiązaniach. Polecam Ci zatem wyklejanie wnętrza kartek papierem skrapowym. Jeżeli wybierzesz takie rozwiązanie warto chwilę się zastanowić w jaki sposób wyciąć i przykleić papier, aby efekt był jak najlepszy. Dodatkowe warstwy wzmacniają konstrukcję kartki i stanowią przeciwwagę dla stworzonej kompozycji. To istotne, gdy chcemy przechowywać kartki np. jako ozdobę wnętrza – na półce, kominku czy konsoli.
Oklejanie kartki z każdej strony może wydłużyć Twoją pracę, ale daje naprawdę świetny efekt, kiedy się ją ogląda. Jeżeli masz problemy ze zbyt długim tworzeniem zapraszam Cię do zapoznania się z kilkoma poradami na temat jak szybko wykonywać kartki handmade.
Kartka ręcznie robiona – jak wygląda w środku kieszonka na pieniądze?
Swoim Klientom możesz także zaproponować, aby wewnątrz wykonać kieszonkę lub belly-band z przeznaczeniem na banknoty lub karty podarunkowe. To rozwiązanie jest bardzo popularne szczególnie przy okazji ślubów czy przyjęcia Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Wówczas często goście szukają ciekawego pomysłu na wręczenie prezentu pieniężnego, a kartka czy czekoladownik jest wówczas świetnym pomysłem. Ale o tym jak zapakować pieniądze na prezent możesz przeczytać w świetnym i naprawdę bardzo przydatnym artykule Kasi.
Stemple, elementy z wykrojnika i wycięte z kolekcji…
Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby pokusić się o wykorzystanie dodatkowych elementów ozdobnych także wewnątrz kartki. Producenci papierów do kolekcji oferują często elementy do wycinania, które bardzo często pasują na wiele okazji. Jednocześnie nie musisz się zastanawiać jak kolorystycznie i stylistycznie dopasować ozdoby. Stemplowanie czy embossing to także świetne techniki, które mogą stanowić piękne wykończenie pracy. Wytłoczony papier czy złocenia potrafią bardzo podnieść wartość pracy w oczach Klientów.
Sposoby na dodatkową personalizację, czyli cytaty, sentencje oraz zdjęcia
Wielokrotnie już wspominałam o tym, że największą wartością dodaną rękodzieła są niemal nieograniczone możliwości personalizacji. Dlatego też chciałabym Ci także przypomnieć o nich tym razem. Cytat z ulubionej powieści czy motywująca sentencja sprawią, że obdarowany poczuje się naprawdę wyjątkowo. Wydrukuj je lub wypisz ręcznie… a może wykaligrafuj? To kolejna świetna umiejętność, którą można szlifować i wykorzystać, tworząc rękodzieło…
Jeżeli chciałabyś stworzyć coś naprawdę wyjątkowego, to świetnym pomysłem będzie wykorzystanie zdjęć. Fotografie pamiątkowe, wspomnienia wyjątkowych chwil razem lub miejsce na umieszczenie wewnątrz kartki kilku klatek filmu z tego wyjątkowego dnia… Wszystkie chwyty dozwolone!
Kartka ręcznie robiona – jak wygląda w środku miejsce na życzenia?
… bo czyż wypisane ręcznie życzenia nie nadają bardziej indywidualnego charakteru prezentowi? Sama bardzo lubię wypisywać karty ręcznie. Nawet, jeżeli czasem wyjdzie krzywo, jest coś bardzo intymnego w odręcznym piśmie. Proponuj wiec swoim Klientom, że oprócz wydrukowanej karty z życzeniami możesz także pozostawić miejsce, w którym sami będą mogli napisać kilka słów skierowanych do swoich bliskich.
W przypadku, gdy kartka ma stanowić prezent od grupy osób warto także zaplanować miejsce na podpisy. Jeżeli tworzę kartkę dla koleżanki lub kolegi z pracy, często korzystam z lewej połowy wnętrza na wypisanie kilku pozytywnych słów, wiersza, życzeń – czasami rymowanych, a prawą część pozostawiam na indywidualne i bardzo zamaszyste… niekoniecznie parafki. (;
W jaki sposób najczęściej wykorzystujesz przestrzeń wewnątrz kartki? Czy starasz się oklejać z każdej strony papierem? Planujesz wewnątrz płaskie ozdoby i kompozycje? Czy oferujesz swoim Klientom różne warianty wypełnienia środka? Mam nadzieję, że zachęciłam Cię do poszerzenia swojego portfolio i spróbowania czegoś nowego.
Powodzenia w tworzeniu i do zobaczenia! (;
[…] o tym, co powinno znajdować się w środku! (o tajnikach wnętrza pisała niedawno Justyna tutaj) Bowiem kartka to przede wszystkim piękna okładka do życzeń płynących prosto z […]